Terapia małżeńska – by związek znowu był udany

Terapia małżeńska UK - lecz to z właściwym specjalistą!

Każde małżeństwo może wpaść w przeróżne kryzysy. Całe szczęście obecnie można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Świetnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – kiedy może być pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z przeróżnymi trudnościami. Specjalista pomaga przezwyciężyć kryzysy powiązane z niewiernością jednego z małżonków, a także pomoże w przypadku nałogów, jednak w takich sytuacjach nierzadko konieczne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby partnerów lub ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, kiedy pomiędzy mężem i żoną dochodzi do konfliktów, których nie potrafią przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać problemy i zacieśnić partnerstwo. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że związek to nie tylko branie, ale też dawanie czegoś w zamian. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich kłopotów. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską zdobyło umiejętności niezbędne do tego, żeby świetnie pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że aktualnie bez problemu można wyszukać polskiego psychologa również na terenie Zjednoczonego Królestwa. Mówienie po polsku ułatwia pracę nad problemem i zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Też na emigracji warto zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi trudnościami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a dzięki niej związek jest w stanie wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Kontakt z firmą:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339