Pierwsza pomoc – szkolenie

Kursy z pierwszej pomocy zyskują coraz większą popularność. Różnią się między sobą ceną i metodami nauczania, dlatego warto dowiedzieć się wcześniej, co jest szczególnie istotne przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – kto może się zapisać?

Szkolenie z pierwszej pomocy to kurs, który przyda się każdemu. Nie każdy musi umieć grać na pianinie lub mówić po włosku, jednak każdy powinien nauczyć się niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacji niebezpieczeństwa. Bez względu na płeć należy wiedzieć, jak unieruchomić zwichniętą rękę albo jak ułożyć kogoś w pozycji bocznej ustalonej. Świadkiem niebezpiecznego zdarzenia możemy być w każdej chwili: w drodze do szkoły, na urlopie, na uczelni. Szczególnie istotne jest, abyze szkolenia z 1. pomocy skorzystali nauczyciele, a także pracownicy administracji państwowej.

Ile zapłacę za szkolenia z pierwszej pomocy?

Cena kursu pierwszej pomocy jest uzależnionazależy od jego liczby godzin oraz liczby uczestników. Im więcej zajęć oraz uczestników, tym koszt przypadający na 1 osobę jest niższy. Jednak, im mniej uczestników, tym więcej wyniesiemy z praktycznej części zajęć. Możemy oczekiwać zniżek w przypadku zajęć dla kilkunastu osób. Ponadto, w Sieci można znaleźć też szkolenia otwarte – dla dużych grup. Pozbywamy się konieczności organizacji szkolenia i zbierania grupy – jedynie zapisujemy się na pasujące nam szkolenie.