Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Poszerz swoją wiedzę o korekcji wzroku.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć kłopotliwe i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – procedura bezpieczna i nieinwazyjna

Do niedawna korekcja wad wzroku ograniczała się do noszenia okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekty pozwalające na leczenie nadwzroczności, presbiopii, jaskry, jak również szeregu innych schorzeń. Nadzwyczaj popularna jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się dużą skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, a pacjent prędko powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje biegła kadra medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować adekwatną technikę leczenia oraz usunąć wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesny ekwipunek diagnostyczny, dzięki czemu są w stanie wykryć nawet najrzadsze choroby oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają m.in. na kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący procedurą konieczną w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych i pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korekcja wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie także z innymi kwestiami, np. usuwaniem kaszaków bądź ciał obcych z gałki ocznej.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]