Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Zobacz więcej informacji o laserowej korekcie wzroku na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, codzienny komfort oraz praca w różnorodnych zawodach – to jedynie kilka z powodów, które popychają ludzi do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy nieustannie wzrasta, na co wpływ ma na pewno doskonalsza technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj nikłe niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Liczne badania dowodzą bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bo stanowią czwartą (zaraz po jaskrze, zaćmie i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku czyli modelowanie rogówki

Korekcja laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć wspaniałe rezultaty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. Dziś szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego podczas procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie wiązki podczerwieni. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego modelowania, a równocześnie zmniejsza ryzyko uszkodzenia zdrowych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo czynników. Główne z nich to przede wszystkim niska inwazyjność, skuteczność, dokładność oraz prawie nie występujące niebezpieczeństwo komplikacji. Wypada wspomnieć też o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – są też przeciwwskazania

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w pewnych kazusach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, ciążę i karmienie piersią, choroby oczu jak przykładowo zaćma czy wiek poniżej 21 roku życia.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]