Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

Jeśli interesujesz się starczowzrocznością, koniecznie skieruj się tu.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starości. Jej symptomem jest pogorszenie widzenia w bliży, co właściwie ogranicza możliwość pisania, korzystania z laptopa czy smartfona, czytania książek oraz realizowania wielu innych czynności. Presbiopia jest konsekwencją zaburzenia zdolności akomodacji oka lub jej całkowitej straty. Metodą na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie szkieł korekcyjnych, jednak powoduje to sporo komplikacji. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary progresywne bywają z reguły drogie, natomiast modele dwuogniskowe najczęściej nie są wygodne. Doskonałym wyjściem może być wobec tego wyeliminowanie starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Leczenie starczowzroczności – realizuj bez przeszkód codzienne aktywności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się szeregu problemów przy podejmowaniu się codziennych, najprostszych aktywności. Ludzie dotknięte tą chorobą (należy zaakcentować, że często pierwsze oznaki starczowzroczności ujawniają się niedługo po 40 roku życia) mają problemy z pisaniem czy korzystaniem z laptopa, jak również jazdą komunikacją publiczną (kłopoty z korzystaniem z rozkładów jazdy) bądź robieniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość odczytania ceny towaru). Dodatkowo, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność ostrzejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Warto również pamiętać, iż wada ta się nieprzerwanie pogłębia, a każde następne 2 lata lata skutkują zwykle osłabieniem widzenia o około 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – usunięcie wady w trakcie pojedynczego zabiegu

Poza korektą przy użyciu okularów, dostępne jest także leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są również sposobem na to, żeby w toku jednego zabiegu w pełni usunąć wadę w obu oczach.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]