Platforma rowerowa a uchwyt rowerowy na dach – najważniejsze różnice

Platformę rowerową na hak zamówisz na https://ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Rozbudowa tras rowerowych nie tylko w największych miastach, ale także w licznych miasteczkach wypoczynkowych w Polsce i za granicą przyczyniła się do tego, że pakując się na wakacje pragniemy zabrać dodatkowo rower. Jeśli jedziemy bez współtowarzyszy, a przy tym nasz rower łatwo są się rozmontować, można po prostu zagospodarować dla niego miejsce w bagażniku. Problemy pojawiają się, gdy podróżujemy całą rodziną i chcemy zapakować trzy lub cztery rowery. W takim przypadku powinno się użyć platformy rowerowej na hak.

Czy platforma rowerowa oddziałuje na kierowanie samochodem?

Rowery da się przewieźć na platformie rowerowej instalowanej na haku bądź na dachu auta, montując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda pozwala na transport aż do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, ale mają też nieco wad. Umocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, może być dużym problemem przede wszystkim dla osób o niskim wzroście. Co więcej zamocowanie rowerów na bagażniku dachowym zwiększa wysokość samochodu, i choć zwykle nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niewysokimi bramami, kładkami dla pieszych i mostami, to wpływa na sterowność samochodu ze względu na większą podatność na silne porywy wiatru. Z kolei platformy rowerowe instalowane na hak wydłużają samochody, skutkiem tego prowadzący je kierowcy powinni zachować wyjątkową ostrożność w trakcie cofania oraz parkowania tyłem pojazdu. Jednoślady transportowane na platformie nieraz też wystają poza szerokość auta, a to może utrudniać wymijanie innych uczestników ruchu na ciasnych ulicach.

Bagażnik rowerowy – sprawdzić przed jego zamówieniem?

Postanawiając o zakupie platformy na rower na hak warto uprzednio odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Nie jest to najtańszy zakup, dlatego trzeba już na początku oszacować ile jednośladów maksymalnie będziemy pragnęli zabrać ze sobą. Bagażnik rowerowego od znanego producenta, przykładowo od Thule, posłuży nam lata i jeśli nabywamy go w celu wzięcia go na rodzinne wypady, trzeba wybrać taki, na którym zawiesimy 3 bądź 4 rowery. Innym ważnym czynnikiem jest obliczenie całkowitego ciężaru rowerów – przed zamówieniem bagażnika powinno się upewnić się czy utrzyma on obciążenie jakie planujemy na nim umieścić. Sprawdźmy również jak doczepiane są rowery do platformy na hak. Większa ilość mocowań trzymających jednoślad w miejscu zmniejsza zagrożenie jego przemieszczenia się w trakcie jazdy, grożące możliwym wgięciem karoserii. W przypadku pytań, jaki bagażnik rowerowy kupić, zalecamy skonsultować się z przedstawicielem sklepu posiadającego w ofercie takie akcesoria.

Kontakt z firmą:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]