Myślisz o zakupie kufra motocyklowego? Przeczytaj nasz poradnik

Jeśli potrzebujesz kufrów motocyklowych, koniecznie wejdź na https://tinyurl.com/ygk7b7uh.

Przemieszczanie się na motorze wywołuje poczucie swobody, jednak jeśli szykujemy się na kilkudniowy wypoczynek lub dalszą wycieczkę może się okazać, że wszystkie niezbędne nam rzeczy nie zmieszczą się w zwykłym camelbagu czy plecaku. Często również przewożony bagaż jest dość ciężki przez co zamocowanie go na plecach może mocno wpływać na bezpieczeństwo jazdy. W takich sytuacjach wypada rozważyć kupno kufrów motocyklowych.

Kufer motocyklowy centralny oraz boczny – kluczowe różnice

Najważniejszą kwestią, z którą boryka się właściciel jednośladu poszukujący kufra na motor jest to, czy kupić kufer centralny czy może lepiej postawić na kufry boczne. Jeżeli z motoru korzystamy zwłaszcza do poruszania się po mieście, a nasze dalsze podróże to zazwyczaj kilkugodzinne, niedalekie trasy za miasto, można w zupełności kupić i zamontować kufer centralny. Objętość takich kufrów waha się przeważnie od trzydziestu do pięćdziesięciu litrów, jednakże jest to wystarczająca pakowność, żeby zmieścić wszelkie najważniejsze akcesoria, rękawiczki, drugą kurtkę, a czasem nawet kask. Atutem kufrów centralnych jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie, ponieważ montowane są one na stelażach za plecami motocyklisty. Odmiennie jest przy mocowaniu kufrów bocznych – te zakładane są symetrycznie po obu stronach jednośladu. Dlatego też przy przewożeniu ciężkich przedmiotów powinno się mieć na uwadze, by balast bagażu rozłożyć w miarę równomiernie na oba kufry, by powstrzymać ściąganie pojazdu podczas podróży na prawo bądź lewo.

Jaka jest cena kufrów motocyklowych?

W sprzedaży oferowanych mnóstwo kufrów motocyklowych, różniących się od siebie nie tylko pojemnością, ale także tworzywem, z którego są sporządzone (np. wzmocnione tworzywa sztuczne bądź wytrzymałe aluminium). Bez wątpienia kupując kufry na motor trzeba kierować się głównie ich jakością i tym, czy zapewniają ochronę włożonych do nich rzeczy. Niemniej jednak dla wielu kierowców kluczowym faktorem, często silnie wpływającym na końcową decyzję o ich zamówieniu, jest też ich cena. Kufry centralne, z racji tego, iż są mniejsze oraz łatwiejsze do zainstalowania, nie są ogromnym wydatkiem. W wysokiej jakości kufer tego typu można się wyposażyć już za paręset złotych. Natomiast kufry boczne, które kupuje się razem z zestawem do instalacji na motorze, obejmującym wymagane adaptery, stelaże, ale także nieraz i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już koszt sięgający paru tysięcy złotych.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]