Montaż drewnianych paneli podłogowych

Zamów podłogę drewnianą.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym podłożu – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Warto pamiętać także o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – trzeba poczekać dwie doby, aż pozbędą się zbędnej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna rada – najlepiej robić to startując z rogu pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w domu. Musisz więc zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]