Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie świeżości wytwarzają jony ujemne tworzące się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią niemiłe zapachy oraz pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie i otoczenie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w wyniku wpływu intensywnego pola magnetycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła lub wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak laptopy, telewizory czy kopiarki, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć świeżą i czystą atmosferę w mieszkaniu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają zatrzymać niebezpieczne drobnoustroje i wirusy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie ustawicznego zmęczenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w placówkach oświaty, biurach, instytucjach publicznych czy przychodniach medycznych, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.