biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem niemałych kłopotów. Drobne podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę ds. księgowości na etat, zaś ich szefowie często nie przygotowani na to, by sumiennie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. księgowości, otrzymamy pewność, że ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i funduszy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Warto także wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się tylko jego cenami – podejrzanie niskie ceny obsługi zazwyczaj oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]