opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Opieka nad grobami

Oblicze nagrobków zmarłych bliskich jest dowodem naszej pamięci. Często niestety nie znajdujemy chwili, by się nimi zająć – nawet, kiedy nagrobki położone są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Prawdziwe problemy stają się naszym udziałem zaś, jeśli naszych krewnych pożegnaliśmy w odległej miejscowości – w takich przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to jednak, że groby są skazane na to, by zostać brudne – doskonałym rozwiązaniem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega opisywana usługa?

Popularność opieki nad grobami – skąd się wzięła?

Na opisywaną usługę stawiają nie tylko osoby, którym brak wolnej chwili – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym firm nietrudno spotkać również ludzi na emeryturze, którzy na sprzątanie grobów swoich bliskich zwyczajnie nie mają zdrowia. Firmy, których domeną jest opieka na grobami nierzadko oferują także pochodne usługi, czyli zakładanie siedzeń lub doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty oraz korekty liter.

Ile wydamy na opiekę nad grobami?

Ceny, jakie należy zapłacić pracownikom opiekującym się pomnikami naszych najbliższych są naprawdę zróżnicowane. Zależne są zwłaszcza od rodzaju pomocy – gdy wybieramy tylko jednorazowe czyszczenie, zapłacimy od 30 do 40 PLN. Gdy jednak zależy nam, by firma czyściła grób co miesiąc, powinniśmy pogodzić się z kosztem rzędu czterystu złotych rocznie. Pamiętajmy, że stawki uzależnione są także od gabarytów nagrobków, zaś najdroższe okazuje się czyszczenie rodzinnych grobowców.

Kontakt z firmą:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]