chrzciny przyjęcie

O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

Dla rodziców chrzest jest pierwszą dużą rodzinną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonego dziecka, w związku z tym dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin bywa jednak trudne, zwłaszcza jeżeli na imprezie ma pojawić się duża liczba krewnych i przyjaciół. Tutaj znajdziesz parę porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrzcin – poproś gości o konfirmację swojego uczestnictwa

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się zaraz po narodzinach dziecka, częstokroć wręcz tego samego dnia, z przyczyny ogromnej śmiertelności niemowląt. Z biegiem lat chrzciny przeobraziły się w istotne wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, tym samym są planowane na ogół 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na szczegółowe rozważenie kluczowych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Planując z parafią termin obrzędu powinno się wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie niezbędne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich poczęstunku i noclegu, gdy będą przybywać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach polecamy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do określenia ile osób ostatecznie będziemy gościć. Nie krępujmy się również podać do wiadomości, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście z reguły stawiają na zabawki, natomiast rodzicom przydadzą się bardziej praktyczne prezenty, jak np. wózek dla dziecka, zestaw ubrań albo fotelik samochodowy.

Obiad w mieszkaniu lub chrzest w wynajętym lokalu – co wybrać?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny planowano na ogół w mieszkaniu rodziców dziecka, więc nie każdy obecny podczas obrzędu w kościele mógł być zapraszany na uroczystą imprezę. Współcześnie obiad dla znacznej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych młodych rodziców jest już standardem. Analizując propozycje sal, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią bajecznie ozdobione wnętrza, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis pasujący do charakteru obiadu i która zagwarantuje biegłą obsługę uczestników. Jeśli sakrament wyznaczony jest na lato, zalecamy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą wybiegać się na dworze, a fotograf lub rodzina wykona śliczne zdjęcia. Znaczący jest też taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, tak samo jak późniejszy transport biesiadników do domu bądź zarezerwowanego noclegu.

Kontakt z firmą:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]