profesjonalny druk 3D, drukowanie 3D Kraków

Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii DMLS, SLS,SLA, PolyJet, i FDM, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy też strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D w atrakcyjnej cenie

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, jak również możliwość wykorzystywania materiałów w obszernej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Wydruk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich ścianek, wyrazistych krawędzi, wygładzonej powierzchni oraz detali.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość konturów.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]