Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

Zamów organizację komunii na https://tinyurl.com/y3vdxs7k.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, ponieważ to na ogół pierwsza istotnie wielka impreza dla rodziny, na której dziecko czuje, że wszystko skoncentrowane jest tylko na nim. Dlatego też rodzice starają się, aby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Zorganizować imprezę w mieszkaniu czy wynająć salę na komunię?

Jeszcze przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy przyjmą rodzinę w swoim domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Podejmowanie gości w domu jest zwykle opcją wtedy, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich dekadach w huczne eventy rodzinne, na które sprasza się czasem do kilkudziesięciu gości, stąd też często odbywają się w domach weselnych lub restauracjach. Jeśli chcemy wynająć najładniejszy lokal, warto wziąć się za poszukiwania sali, natychmiast jak będzie ogłoszona data komunii. W sezonie komunijnym poważną trudnością może być również znalezienie wolnej firmy cateringowej, dlatego radzimy wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu menu na komunie. Ważne jest także to, aby lokal na komunię zlokalizowany był tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Rozważ wynajęcie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem stały się również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię powinna zatem wyróżniać się cudownymi, schludnymi wnętrzami. Innym plusem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora liczba, wypada zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi grami.
Rzecz jasna, goście przyjęcia komunijnego kupią prezenty dla dziecka. Rodzice zwykle dają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można poinformować, iż nie zgadzamy się na pewne rodzaje prezentów, przykładowo zabawki z motywami militarnymi lub cenną biżuterię.

Kontakt z firmą:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]