Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, a ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, lecz także wykazują sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych efektów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Implantologia – jak wygląda leczenie?

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien stosować zimne kompresy, zaś od razu po operacji – wystrzegać się tytoniu, napojów wyskokowych i bardzo ciepłych potraw. Ważne będzie też wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają opuchliznę i ból.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu tak istotne jest to, by wybrać właściwego lekarza. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym stażem i pozytywnymi opiniami poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy istotne wskazówki.