Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Jeśli potrzebujesz zlecić odbiór starych mebli, skieruj się na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych przyczyn. Najczęściej przestawiamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy, by nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, iż po pewnym czasie również w tych pomieszczeniach stają się tak ciasne, iż zwyczajne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, będących okazją do tego, aby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często organizujemy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z domu, piwnicy i poddasza.

Zamów odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Odpady takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, części stolarki okiennej, połamane meble czy sprzęt AGD i RTV nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, możemy wybierać z trzech rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego auta. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są z reguły w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona również o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Firmy wynajmujące kontenery często oferują także profesjonalną pomoc przy opróżnianiu komórki, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – ponowne pozyskanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów według materiału, z którego są wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części się je wytwarza, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do złożenia nowych biurek, stołów oraz półek.

Kontakt z firmą:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]