Sztabki srebra – kolejna opcja budowy portfela inwestycyjnego

Na https://goldbroker.pl/sztabki-srebra/ uzyskasz więcej szczegółów o srebro sztabki.

Od lat uważa się, iż inwestowanie w metale szlachetne jest dobrą metodą na lokowanie oszczędności, która z czasem przynosi namacalny profit. Najpopularniejszym w tej chwili metalem inwestycyjnym jest bezspornie złoto, jednak ostatnio srebro przestało być postrzegane zaledwie jako metal przemysłowy i znów jest modne pośród coraz szerszego kręgu inwestorów, zarówno tych z mniejszym, jak i nieograniczonym potencjałem finansowym.

Sztabki srebra – kruszec wykorzystywany w rozlicznych sektorach przemysłu

Srebro istnieje w naturze 17-krotnie częściej od złota, warto jednak zaznaczyć, iż jego wartość rynkowa w odniesieniu do wartości złota nie odzwierciedla tej proporcji ilościowej i wciąż jest zauważalnie niższa. Zakup srebra jest jednak dobrą propozycją dla osób, które potrzebują urozmaicić swój portfel, a które nie posiadają finansów pozwalających na zakup znacznych ilości złota. Powinno się jednakże mieć świadomość, że z uwagi na swoje właściwości, srebro znajduje szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłu co sprawia, że jego wartość jest w wyższym stopniu narażona na kłopoty pojawiające się na rynku światowym. Można to skądinąd zobaczyć badając wykres jego wartości z minionych trzech dekad. Z tej również przyczyny lokata oszczędności w srebro wiąże się z większym prawdopodobieństwem strat, zatem polecana jest inwestorom świadomym bieżącej i prognozowanej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Niemniej jednak zakładać, iż popyt na srebro nieustannie będzie wyglądał podobnie, a wraz z postępującym rozwojem elektroniki, fotowoltaiki oraz medycyny, w których srebro jest często używane, a także niemijającej popularności biżuterii srebrnej, prawdopodobnie jego wartość będzie z czasem rosnąć.

Srebro w sztabkach – zamawiać małe czy duże

Na wzór złota, sztabki srebra sprzedawane jest w różnych wagach, co upraszcza stworzenie portfela, pozwalającego sprzedaż w razie potrzeb większych lub mniejszych jego ilości. Te najmniejsze, a zatem także najbardziej „na kieszeń” przeciętnego Polaka, to sztabki o ciężarze 50 g i 100 g oraz 1 uncji trojańskiej. Rzecz jasna, jeżeli kupimy sztabkę o większej wadze, to zapłacimy za kruszec taniej, warto jednakże mieć na uwadze, iż nie da się podzielić sztabki i w przypadku chęci jej sprzedaży trzeba znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. W związku z tym jeżeli sztabki srebra mają służyć też jako zabezpieczenie na czas kryzysu, należałoby zdecydować się na zakup sztabek o różnych wagach, by mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile faktycznie musimy. Można również zainwestować w nieco kosztowniejsze srebrne combibary, innymi słowy złączone sztabki srebra o wadze 1 g, które daje się dowolnie rozłamać. Minusem zakupu srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest to, iż – w przeciwieństwie do złota – jego sprzedaż oraz kupno obciążone są 23% stawką VAT.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]