złoto inwestycyjne, sprzedaż złota

Sprzedaż złota inwestycyjnego – inwestuj kupując ten kruszec

Polacy sporo myślą o emeryturze i o zabezpieczeniu się na ewentualną “czarną godzinę”. Dlatego zazwyczaj dążą do tego, by co pewien czas odkładać wolne środki finansowe na koncie czy też na lokacie w banku. W ostatnim czasie jednak to rozwiązanie jest mało opłacalne – postępująca inflacja i niskie oprocentowanie lokat sprawiają, że oszczędności nie dają zysku, a nawet z czasem ich siła nabywcza się zmniejsza. Nic więc dziwnego fakcie, że pojawił się popyt na nowe formy inwestycji, w tym też zakup złota inwestycyjnego.

Czy dowolne złoto jest złotem inwestycyjnym?

Inwestycja w metale szlachetne opiera się na nabyciu ich w momencie, kiedy ich cena rynkowa jest korzystna i ich odsprzedaży, jeżeli ta cena zacznie wzrastać. Ale warto mieć na uwadze, że nie każdy złoty wyrób jest traktowany jako kruszec lokacyjny, toteż przykładowo kolekcjonowanie łańcuszków trudno nazwać inwestycją w złoto. To, co może być złotem inwestycyjnym jest wyraźnie określone przez prawo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z obowiązującej ustawy jest to przede wszystkim kruszec o próbie 0.995 lub wyższej w płytkach lub sztabkach. Z kolei złote monety bulionowe muszą spełnić inne wymagania, aby być nazwane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane nie dalej niż w 1800 r. i co ważne – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w kraju, który je wybił. Monety inwestycyjne to nie numizmaty, i nie traktuje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Akty prawne określają jeszcze jedną kategorię złota inwestycyjnego, a mianowicie złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Złoto inwestycyjne – czy można kupić je przez internet?

W sklepach krajowych dostawców złota inwestycyjnego bez problemu spotkać można cenione na całym globie monety bulionowe z między innymi USA oraz Chin, jak i sztabki ze złota. Zakupy można dokonywać także przez internet i nie jest to propozycja tylko dla majętnych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą online bardzo bogatą ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 lub 1/10 uncji trojańskiej, jak i złota w pojedynczych sztabkach o wadze 1, 2 czy 5 g. Zamówić można również złoto w tak zwanych „combibarach” pozwalających na odseparowanie z nich, a później zbycie indywidualnych sztabek złota.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]