Myślisz o inwestowaniu? Rozważ zakup sztabek złota

Co powinno się wiedzieć o złoto sztabki?

Zakładanie lokat lub po prostu odkładanie środków pieniężnych na koncie nie jest już tak zyskowne jak jeszcze parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał daje zysku spowodowały, iż szukamy rozwiązań, które pozwolą naszym oszczędnościom zapewniać z czasem dodatkowy przychód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz zagorzalszych sympatyków zdobywają metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Złoto w sztabkach – dlaczego popyt na ten metal pozostaje wysoki?

Na początku warto dobitnie podkreślić, że inwestycja pieniędzy w złoto w sztabkach to długoterminowa inwestycja. Złoto na ogół opiera się silniejszym i słabszym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna oraz polityczna nieraz podwyższa jego cenę. Rzecz jasna, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak przeglądając jej historyczny wykres natychmiast daje się spostrzec, iż z czasem idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od stuleci ilość tego metalu obecna na rynku utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Niegdyś służył on jako środek płatniczy, współcześnie jest w szerokim zakresie wykorzystywany w medycynie, elektronice czy przemyśle chemicznym oraz – wciąż na potężną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, iż pozyskiwanie złota wciąż trwa i w teorii powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego m.in. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe albo kable USB) jest w wielu przypadkach nierentowny, dlatego zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w przyszłości trend ten nie powinien ulec zmianie.

Złoto w sztabkach – czy każdego stać na jego nabycie?

Słuchając o inwestycji oszczędności w złoto w sztabkach gros osób od razu pomyśli, że to nie dla nich, przez duży koszt. Jednakże sztabki złota produkuje się w różnorodnych rozmiarach, więc praktycznie każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 5 g. Takie małe sztabki są również świetnym pomysłem na upominek. Zamożniejsi inwestorzy, mający większy kapitał nierzadko nabywają większe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g, a nawet 1 kg. Wypada jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się rozłamać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę nabywamy złoto po wyraźnie niższej cenie. Dlatego warto zamawiać złoto w sztabkach o przeróżnej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu podzielone na mniejsze sztabki.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]