Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Uzyskaj więcej informacji o tym, czym jest mass collect.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Na czym polega mass collect?

Działanie usługi mass collect jest de facto niezwykle proste. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie zdaje egzamin tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, a także wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew pocztowy, przelew z karty czy też standardowy przelew). Korzystanie z mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem należności aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie wyeliminowaniem możliwych błędów, jakie mogą zdarzyć się w czasie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów wystawiających mniej niż sto faktur

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją m.in. ING Bank Śląski i część banków spółdzielczych) warto przeanalizować możliwość jego wykorzystania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie wystawia około setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a tym samym bieżące kontrolowanie przychodzących należności) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]