Jak duży może być kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo można zdobyć w ten sposób nawet niewielkie sumy – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on również stać się sposobem pokrycia większych wydatków, bowiem zazwyczaj jego maksymalna kwota to nawet 100 000 złotych, jednak osoby o największych zarobkach – na przykład prawnicy – mogą uzyskać nawet 500 000 PLN. Koszty kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od ośmiu do aż szesnastu procent. Co jeszcze należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak można wywnioskować ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu środki trafiają do nas najwyżej po tygodniu, a dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę uzyskać go nawet osoby z niskimi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany wszystkim, gdyż tak jak przy innych rodzajach pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na dowolny cel – tak na kupno akcesoriów RTV, jak i pojazdu czy sfinansowanie zagranicznego urlopu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, że łatwo wtedy o błędy, a ich skutkiem okazują się zazwyczaj poważne finansowe problemy. Z tego względu wybór oferty musimy dokładnie przeanalizować, porównując tak odsetki, jak i pozostałe koszty – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem na pewno będą więc usługi doświadczonego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy mogli oddać go bez poważnych problemów.