modelowanie nosa kwasem hialuronowym

Korekta nosa kwasem hialuronowym a operacja

Do niedawna nawet błaha modyfikacja wyglądu nosa prowadziła do zabiegu z udziałem skalpela. Obecnie w wielu przypadkach nie ma potrzeby wykonywać operacji plastycznej, a to dzięki korzystaniu z alternatywnej procedury – korekty nosa kwasem hialuronowym.

Mało inwazyjny zabieg – modelowanie nosa kwasem hialuronowym trwa 30 minut

Z pomocą kwasu hialuronowego szybko i łatwo można poprawić małe niedociągnięcia, które nie wymagają ingerencji w tkankę kostną ani chrzęstną nosa. Nie znaczy to jednakże, że efekt takiej korekty kształtu nosa będzie znikomy! Stosując ostrzykiwanie kwasem hialuronowym można unieść czubek nosa, poszerzyć nos, wyeliminować nieznaczny garbek lub jego asymetryczność. Takie korekcje, aczkolwiek zdają się nieistotne, wyraźnie oddziałują na globalną percepcję wyglądu twarzy. Trzeba podkreślić fakt, że zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym zależnie od obszaru ostrzykiwania, trwa zazwyczaj pół godziny i nie wymaga wykonania przed nim licznych badań, jak to dzieje się przed operacją plastyczną pod narkozą. Zabieg z zastosowaniem preparatu z kwasem hialuronowym wykonuje się w znieczuleniu punktowym.

Ile utrzymują się rezultaty korekty nosa kwasem hialuronowym?

Fakt, że zabieg ten nie jest równoznaczny z operacją plastyczną nie znaczy, iż pacjent zostanie zawsze dopuszczony do jego przeprowadzenia. Przed wyznaczeniem terminu zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska, która potwierdzi, że pacjent nie cierpi na choroby, będące przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu. Są to między innymi: zaburzenia krzepnięcia krwi, uczulenie na substancje użyte w wypełniaczu, zapalenia skóry w miejscu planowanego nakłucia, choroby autoimmunologiczne i ogólnoustrojowe, a w przypadku kobiet również ciąża i karmienie piersią.

Trzeba pamiętać, iż rezultaty zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym, tak jak pozostałe zabiegi estetyczne z zastosowaniem tej substancji, nie będą trwać wiecznie. Kwas hialuronowy jest z biegiem czasu sukcesywnie metabolizowany przez organizm. Na ogół trwa to od 6 do 12 miesięcy po wykonaniu ostrzykiwania.

Kontakt z firmą:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]