Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Dowiedz się więcej o wycieczce w Alpy Austriackie.

Pasjonaci gór, którzy znają już dobrze każdy szlak w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i wertują propozycje eskapad w inne europejskie góry. Liczni z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najpopularniejsze wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się kilka europejskich państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, to znaczy Mont Blanc, określany także mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe wierzchołki, o pokonaniu których marzą wspinacze z całego globu, to np. Weisshorn – 4506 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. i Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Aiguille du Dru lub Tre Cime di Lavaredo. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wybierz te organizowane w ograniczonych grupach

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo ciekawych ofert adresowanych do miłośników gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyły już należyte umiejętności narciarskie i posiadają dobrą kondycję fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wyprawy na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala podnosić swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi zwłaszcza wymiar szkoleniowy, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowaną zaletą takich wypraw jest to, że prowadzone są w niewielkich, najczęściej kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników może liczyć na całkowitą uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, niosącym satysfakcję z pokonywania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]