wyprawy, wyprawy górskie

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane problemy mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Dużą popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]