Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Szukasz dobrej oferty trekkingu? Nie zwlekaj! Skieruj się tu.

Górskie wycieczki mają wiele form. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny wysiłek zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wyróżniają trzy poziomy trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla osób z doskonałą sprawnością, znajomością natury wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również niebojących się trudnych warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Andy

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego typu aktywności bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, wschodnia część Karpat, Alpy, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]