trekkingi Himalaje,wyprawy w góry

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to dużo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stanowią pole zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też pośród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Przyczyną kłopotów bywa także sama organizacja podróży – kupno biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Everestu lub Annapurny

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum albo Himalaje z rzadka decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]