Sri Lanka – podróż do kolebki herbaty

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Sri Lanka podróż, uzyskasz na https://tinyurl.com/y53px9n7

Pomimo że nad Bałtykiem czy w rodzimych Tatrach jest niemało atrakcyjnych punktów, w których można w interesujący sposób spędzić urlop, nierzadko marzymy by po prostu wyrwać się w jakieś egzotyczne kraje i przenieść tradycyjny wakacje na całkowicie inny poziom. Wyśmienitym posunięciem jest podróż do Azji, gdyż tamtejsze obyczaje oraz kultura są całkowicie inne od europejskich, wobec tego polskiemu turyście przyniosą mnóstwo fantastycznych doznań. Taką edukującą eskapadą zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, gdyż tak właśnie przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – państwo pełne zabytków krajobrazowych i historycznych

Sri Lanka to niewielkie państwo zlokalizowane na wyspie Cejlon oraz pobliskich drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że większość europejczyków za największą atrakcję uważa jej cudowne plaże oraz możliwość ujrzenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon znany jest też z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jedną z głównych gałęzi gospodarki tej wyspy. Jakkolwiek jest to też państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą sercu skrywa masa zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno dziwić, dlatego że dzieje tego kraju sięgają ponad 3000 lat.

Co w związku z tym powinno się zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni z całą pewnością zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek kilku religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najbardziej znaną – świątynię Świętego Zęba Buddy i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni ewentualnie zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który jest sławny także ze swoich krokodyli, guźców oraz lampartów. Nie można także spędzić wczasów na Sri Lance i nie sprawdzić jak uprawiana jest herbata i nie wypić choć raz najświeższego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie trzeba też przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak przygotować podróż na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w znacznej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jednakże najwspanialszy urlop na Sri Lance to te, które zostały zorganizowane na bazie naszych indywidualnych zainteresowań. Takie wakacje szyte „na miarę” organizuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia dostosuje harmonogram podróży do wymagań dowolnego turysty.

Kontakt z firmą:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]