Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Skitury - więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób wyruszających w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły tylko po to, aby spędzić czas na szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w drewnianej, górskiej chacie i przelotnym zjazdem z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich uroków podczas dość trudnych, lecz nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich butów oraz nart.

Gdzie udać się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bez trudności poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do skitur odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal, który leży na wysokości ponad 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, która trasa okaże się właściwa do zdobytych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]