Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Zobacz Kilimandżaro wyprawa na http://bit.ly/2VTjyr4.

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja wielu turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych wrażeń z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Turystów przyciągają zwłaszcza sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, niesamowite widoki, jak również znikające już lodowce. W skład masywu wchodzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednią preparację – ze względu na ogromną wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należałoby wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto także zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni także należyta profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]