kurs górski

Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Góry bywają niebezpieczne, ale też są zachwycające. Właściwie co kilka tygodni, a najczęściej w miesiącach, kiedy urlopowicze tysiącami napływają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, w mediach informują o nowych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego wyposażenia wybrali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Stąd tym, którzy lubią góry i pragną nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, czyli instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po trasach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które są nieodzowne w czasie przeróżnych nieszczęśliwych wypadków. Kurs obejmuje też zasady odpowiedniego działania podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako organizator wypraw w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niewielkich grupach, które najczęściej nie przekraczają sześciu osób. To sprawia, że przyswajanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość uwagi i czasu, aby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]