Nauka malowania akwarelami – zapisz się na kurs

Pod tym linkiem znajdziesz pełną ofertę kursu malowania akwarelami.

Malowanie akwarelami jest popularną metodą artystycznego wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym najlepszym, by czerpać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to wszak tylko droga do rozluźnienia się po ciężkim dniu albo hobby i nie pragną oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednakże jeżeli chcesz poznać wszystkie techniki, powinno się zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Nie tak łatwo kontrolować farby akwarelowe – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Obraz sprawia wrażenie bardzo lekkiego i banalnego do stworzenia, lecz wpływa na niego wiele czynników, o których początkujący twórca nie ma przeważnie pojęcia. Spory udział w samym toku tworzenia ma dodatkowo przypadek – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet twórcy doświadczeni w tej technice nigdy nie mogą być przeświadczeni o tym, iż obraz zawsze będzie w stu procentach taka, jak zaplanowali. Kurs malowania akwarelami to kapitalne miejsce, by zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zyskać potrzebne elementarne informacje konieczne do rozbudzenia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, obojętnie, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w czasie pierwszych godzin rzetelnie przybliżają właściwości farb akwarelowych, rozległe spektrum technik ich stosowania, jak również rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny wygląd dzieła.

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie akwareli?

W czasach powszechności internetu nietrudno wyszperać i obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie malowania akwarelami pod okiem profesjonalnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W skutecznej szkoleniu z technik artystycznych niezastąpione są podpowiedzi, które kursanci słyszą od nauczycieli w czasie tworzenia prac. Te korekty pomagają szybciej zdobyć warsztat, a kursant nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, że dany efekt nie dał rezultatów jakie planował. Ponadto lekcje z grupą ludzi o podobnych pasjach wytwarza życzliwą atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj ważne w inspirowaniu do ciągłego rozwoju twórczego. Partycypacja w konstruktywnej ocenie prac pozostałych kursantów, pomaga później we trafnej ocenie swoich prac już zakończeniu kursu.

Kontakt z firmą:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]