Zastosowanie odzieży kompresyjnej podczas codziennych treningów

Jeśli szukasz odzieży kompresyjnej, odwiedź ten adres.

O odzieży termoaktywnej słyszał właściwie każdy, jednakże nie wszyscy spotkali się z definicją „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, ponieważ to pojęcie zwykle kojarzone z akcesoriami stosowanymi w medycynie. W tym artykule przedstawimy ten typ odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na skuteczność ćwiczeń osoby ją noszącej.

Odzież kompresyjna sportowa poprawia dotlenienie mięśni oraz przyspiesza regenerację tkanek

Odzież oraz bielizna kompresyjna to specjalistyczne wyroby, które mają wiele cech korzystnie wpływających na komfort ćwiczeń. Po pierwsze, mięśnie oplecione taką odzieżą szybciej się regenerują, bo mocno przylega ona do ciała. Kontrolowany ucisk, jaki umożliwia ta przeważnie bezszwowa odzież, przyczynia się do poprawy ukrwienia i dotlenienia tkanek oraz skuteczniejszego odprowadzenia kwasu mlekowego z trenowanych mięśni. Dobrej jakości odzież uciskowa latem nie pozwoli na przegrzanie organizmu, natomiast jesienią sprawnie zabezpieczy go przed mrozem. Ten atrybut ubrań kompresyjnych umożliwia stosowanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem klubu fitness, jak i tych wolących ćwiczenia na świeżym powietrzu. Następną nadzwyczaj ważną właściwością bielizny i odzieży kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, jako że osłabia ona wstrząsy oraz wibracje mięśni, nagminnie pojawiające się w czasie treningów o charakterze wysiłkowym.

Trafnie dopasuj rozmiar bielizny i odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna opracowana została głównie do korzystania z niej w czasie energicznych ćwiczeń. Np. spodenki o własnościach kompresyjnych normują pracę mięśni kończyn dolnych, pośrednio pomagając biegaczom osiągnąć lepsze wyniki, natomiast koszulki kompresyjne podpierają mięśnie pleców i brzucha. Profesjonalni sportsmeni, skupieni na ćwiczeniach wszystkich mięśni częstokroć stosują kombinezonów kompresyjnych, natomiast przeciętni bywalcy siłowni z reguły korzystają z zestawu top plus spodnie. Sportowe getry lub skarpetki kompresyjne można ubierać na czas ćwiczeń, niemniej jednak zaleca się korzystać z nich raczej bezpośrednio treningu, w celu szybszej regeneracji mięśni. Ważne jest również, żeby poprawnie dobrać rozmiar odzieży lub bielizny kompresyjnej, tak aby nie prowadziła do nadmiernego ucisku, który mógłby negatywnie wpłynąć na przepływ krwi. Odzież kompresyjną męską oraz damską bez problemu zakupimy w większości sklepów sportowych.

Kontakt z firmą:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]