Sztylpy i czapsy – akcesoria jeździeckie, które warto posiadać

Tutaj znajdziesz sztylpy skórzane.

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]