Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Szukasz soku z kiszonej kapusty? Sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znowu powróciły do menu Polaków. Do kapusty i buraków dołączają też inne, do tej pory mniej popularne warzywa oraz owoce. Mówiąc o zdrowotnych zaletach fermentowanej żywności nie sposób pominąć również napojów takich jak kefir, kwas chlebowy albo rozmaitego typu soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są godne uwagi – pozwalają w nieskomplikowany i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu ciału witaminy niezbędne dla jego prawidłowego działania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – co w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie mnóstwo związków oddziałujących dobroczynnie na nasze zdrowie. Najistotniejszym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, buraków bądź inny kiszonek to także skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tych soków dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto też pić ze względu na zawartość witamin z grupy B, witaminy P i K, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonych buraków – dlaczego należy go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na zawartość bakterii kwasu mlekowego korzystnie wpływa na naszą odporność oraz pracę jelit. Na domiar tego liczne witaminy polepszają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy szkorbutu, depresji i cukrzycy, jak również pomagają walczyć z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo wrzody dwunastnicy czy refluks. Wzmagają one też apetyt i stanowią tarcze ochronną w trakcie terapii antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]