Pudełka i kapsle na monety – nie pozwól zarysować swoich numizmatów

Chcesz kupić pudełka na monety? Skieruj się tu.

Miłośnicy numizmatyki wiedzą, że wartość zebranych przez nich eksponatów może zwiększyć się tylko wówczas, gdy uda się zachować je w wyśmienitym stanie. Jak wobec tego przechowywać zarówno dość cenne, ale też mniej wartościowe monety? Polecamy specjalne pudełka i kapsle.

Kapsle do monet – hermetyczna i mocna osłona

Hobbyści czują zadowolenie nie tylko z zakupu numizmatów, ale również z ich segregowania, oglądania bądź pokazywania innym miłośnikom monet. Niestety, każde wzięcie w dłoń numizmatu, zwłaszcza okazu w stanie menniczym wybitego z miękkiego metalu (m.in. ze złota), może skutkować jej porysowaniem. W związku z tym zaleca się przechowywać wartościowe okazy w kapslach na monety, które produkowane są w kilkunastu wielkościach dopasowanych do średnic najpopularniejszych okazów kolekcjonerskich. Kapsle wykonane są z poliakrylu o wysokiej transparentności, i choć nie trzeba się z nimi mocować przy zamykaniu i otwieraniu, są one szczelne i dobrze ochraniają monetę przed destrukcyjnym oddziaływaniem powietrza czy wody. W sklepach numizmatycznych sprzedawane są dwa typy kapsli na monety – okrągłe i kwadratowe, które posiadają piankowy wkład dostosowany do przechowywania numizmatu o konkretnej średnicy. Niezwykle ważny jest staranny dobór wielkości kapsla do szerokości monety, gdyż to unieruchomi ją w środku kapsla i ograniczy niebezpieczeństwo uszkodzenia jej awersu, rewersu, a również rantów.

Pudełka na monety – cały zbiór w jednej skrytce

Kapsle są znakomitą metodą zabezpieczenia monet kolekcjonerskich, ale jak łatwo przeglądać kolekcję, kiedy jest w nich schowana? Zalecanym rozwiązaniem jest zakup pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsli już używamy. W takim pudełku układamy kwadratowe kapsle jeden za drugim w wyodrębnionych przegródkach. Da się w nich również zamykać numizmaty w holderach – tych pomieści się tu o wiele większa ilość aniżeli plastikowych kapsli. Pudełka oraz kapsle na monety od renomowanych producentów są w stanie efektywnie zabezpieczać eksponaty nawet przez piętnaście lat!

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]