Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Więcej szczegółów o shuttersach na okna.

Planując aranżację domu, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Zwykle wybiera się tradycyjne aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które nieraz zestawiane są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi – zastosowanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb domowników. Producenci wytwarzają je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Okiennice ozdobne shutters instaluje się przeważnie na oknach, aczkolwiek wspaniale sprawdzą się też na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie widuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale każdy z nas z pewnością przyjrzał się im na ekranie telewizora lub w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są często używane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Nowej Zelandii.

Shuttersy – regulacja ustawienia lameli bez stosowania sznurów

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters doskonale wyglądają, mają one także zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezmiernie elegancki wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość posesji. Wypada także uwydatnić, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez stosowania linek, co rodzice dzieci czy posiadacze psotnych psów i kotów, które poplątać wiszące żyłki, uznają z pewnością za kolejny atut.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]