Niezbędne wyposażenie motocyklisty – rękawice na motor

Szukasz rękawic na motor? Odwiedź tę stronę.

Zakup rękawic na motor stanowi z reguły najmniejszy wydatek na zakupowej liście motocyklisty kompletującego swój ubiór, jednakże ich właściwy wybór jest niezmiernie ważny. Wielu specjalistów twierdzi, że są one wręcz podstawowym – rzecz jasna zaraz po kasku – elementem motocyklowego ekwipunku. Podczas wypadku ludzie odruchowo wyciągają przed siebie ręce, toteż to one absorbują większość energii uderzenia. Rękawice na motor muszą więc chronić dłonie, ale też powinny zapewnić im pełny zakres ruchu w czasie jazdy. Ich dobór nie jest zatem łatwą kwestią. Na co wypada zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak dobrać model, który będzie stosowny do panujących w tym momencie warunków?

Sportowe, turystyczne, cross – rodzaje rękawic motocyklowych

Kupując rękawice na motor, warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, w jakich warunkach będziemy je wykorzystywać. Rozróżnia się parę rodzajów rękawic na motor. Rękawice sportowe stworzone są w głównej mierze dla kierowców kochających szybką jazdę. Jeżeli tymczasem wolimy wolniejszy styl jazdy, warto postawić na rękawice miejskie lub turystyczne (te drugie są uszyte w ten sposób, by zagwarantować wysoką wygodę w czasie wielokilometrowych tras). Motocykliści wybierający off-road, powinni zaś postawić na rękawice cross/enduro, które dedykowane są do względnie wolnej jazdy na miękkiej drodze i nie powinny być stosowane do poruszania się po nawierzchniach asfaltowych. Oprócz tego kompletnie odrębnym typem rękawic są rękawice przeciwdeszczowe, które zapewnią ciepło oraz bezpieczeństwo dłoni w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Rękawice na motor – miej na uwadze, z czego są wyprodukowane

Szukając rękawic na motor trzeba obligatoryjnie sprawdzić, z jakich materiałów zostały one wyprodukowane. Rekomendujemy te sporządzone ze skóry – przeważnie bydlęcej, koziej albo kangurzej, a również te wzmocnione elementami z kevlaru i innymi materiałami o wysokiej wytrzymałości. Zalecamy także wyposażyć się w praktyczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi między innymi wkładki, które zapewnią wygodną podróż również przy bardzo niskich temperaturach.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]