Maseczki, czepki clip, czapki – robocza odzież ochronna

Sprawdź, gdzie zamówić czapki ochronne, wejdź na https://globalhygiene.pl/czepki-maseczki-astrocap-2/.

Zapewnienie najwyższych norm bezpieczeństwa w czasie produkowania żywności wymaga, by załoga linii przetwórczych posiadała odpowiednie ubranie ochronne, które uniemożliwia przedostanie się kawałków ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z ważnych elementów tego rodzaju odzieży roboczej są maseczki higieniczne oraz czepki, zakładane na głowy pracowników.

Z czego wykonuje się czepki i kominiarki ochronne?

Głównym zadaniem produktów zakrywających głowę członków załogi, jest udaremnianie przedostaniu się jakichkolwiek włosków do produkowanych artykułów spożywczych. Zarządcy zakładów przetwórczych dostarczają swojej załodze rozmaite nakrycia na twarz oraz włosy. Osłony te wytwarzane są najczęściej z polipropylenu, w skrócie PP, który wyróżnia się dobrą przepuszczalnością powietrza, a przy tym może być używany w branży spożywczej, także do wytwarzania opakowań. Z polipropylenu wykonuje się m.in. kominiarki zasłaniające większą część głowy i czepki ochronne clip. Te pierwsze występują też w wariancie z maseczką zasłaniającą usta oraz nos pracownika. Polipropylen może być farbowany, zatem czepki oraz kominiarki ochronne z niego produkowane, można kupić w kilku kolorach, co z pewnością zainteresuje właścicieli zakładów, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Tymczasem czapki ochronne (w tym te z daszkiem) produkowane są z przędzy akrylowej oraz bawełny.

Hipoalergiczne oraz lekkie maski jednorazowe z polipropylenu

Maseczki higieniczne stanowią kolejną ochronę podczas produkcji. Niwelują one możliwość przedostania się do żywności drobinek śliny. Maski zakrywające twarz to artykuły, których używa się jednokrotnie. One też wyprodukowane są z włókniny PP, która nie pyli się, nie wywołuje reakcji uczuleniowych oraz jest wyjątkowo lekka. Zależnie od potrzeb, w branży spożywczej wykorzystuje się jedno-, dwu- lub trzywarstwowe maski ochronne. Dla panów posiadających zarost zaprojektowane są natomiast specjalne maseczki zakrywające kompletnie żuchwę, które sięgają ponad górną wargę.

Kontakt z firmą:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]