Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Jeśli potrzebujesz kawy w kapsułkach, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y9mqgq3h.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu jednakowo dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do ekspresu to także nie jest duży wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kafeterii, jest to często ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich znaczną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Aktualnie do wszystkich modnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]