Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Dowiedz się więcej o kaskach do jazdy konnej na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej dostępne są 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne certyfikaty oraz być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]