Dlaczego do produkcji worków foliowych wykorzystuje się polietylen?

Dalsze informacje o workach spożywczych.

Folia polietylenowa to produkt, bez którego nie wyobrażamy sobie dziś życia. Produkuje się z niej nie tylko worki stosowane w gospodarstwie domowym, ale też artykuły foliowe stosowane między innymi w branży spożywczej.

Worki foliowe z polimeru etenu – wykorzystanie oraz cechy tego tworzywa

Polietylen, innymi słowy polimer etenu, wykorzystywany jest szeroko w produkcji przemysłowej. Najbardziej rozpowszechniona jego forma to zapewne worki na śmieci. W ich produkcji używa się zarówno polietylen o niskiej gęstości (oznaczany skrótem LDPE), jak i polietylen o wysokiej gęstości (HDPE). HDPE cechuje się większą odpornością mechaniczną oraz wytrzymuje wyższe temperatury, jest jednak mniej przezroczysty. Z folii tego typu produkuje się między innymi mocne worki na śmieci. Z kolei LDPE jest bezzapachowy, transparentny i dość miękki, a dzięki temu niezmiernie giętki. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, lecz w tych niższych zachowuje swoją sprężystość. Przydaje się to w przemyśle spożywczym, szczególnie tam, gdzie składuje oraz przewozi się żywność w warunkach chłodniczych. Dla przemysłu spożywczego z LDPE wytwarza się worki euro, które pasują do skrzynek o kilku pojemnościach. Co istotne, worki do tego przeznaczone powinny posiadać certyfikaty pozwalające im na styczność z pożywieniem.

Inne produkty foliowe z polietylenu

Z polimeru etenu wytwarza się także mnóstwo innych artykułów dla rozmaitych sektorów przemysłu. To m.in. transparentna folia pakunkowa, rury, różnego typu pojemniki, a nawet żagle oraz mocne żyłki. Jest to także surowiec, z którego Global Food Hygiene – krajowy producent odzieży ochronnej – zaprojektował transparentne, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla fryzjerów. Peleryny produkowane są z folii LDPE w pięciu kolorach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w postaci praktycznej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Kontakt z firmą:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]