Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Problem pułu zawieszonego w powietrzu zagościł już w świadomości zwykłego obywatela Polski i coraz rzadziej bywa lekceważony. Polacy są świadomi, że jakość powietrza, które na co dzień wdychamy, ma znaczny wpływ na nasze zdrowie. Aczkolwiek dopóki nie będą wdrożone efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość na krajowym rynku

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobna groźba obecności znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój licznych schorzeń układu oddychania podatni są przede wszystkim rezydenci metropolii lub terenów w sąsiedztwie fabryk wydalających do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie negatywnego oddziaływania pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie coś nowego na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak przykładowo Wood’s, Meaco czy AirFree, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co interesujące, poza wyłapywaniem z atmosfery pyłów, nierzadko mają one również inne wartościowe funkcje.

Jonizacja oraz detekcja dwutlenku węgla – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w kilku rozmiarach, w związku z tym łatwo dobierzemy sprzęt najlepsze do danej kubatury pokoju. Są to urządzenia stosunkowo nieduże, więc bez wysiłku daje się je przesuwać pomiędzy pokojami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one też grzyby oraz bakterie, które mogą być źródłem wielu chorób bądź reakcji uczuleniowych, a także niebezpieczny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym przynosi głębszy sen. Niektóre urządzenia posiadają także sensory wykrywające wysokie stężenie CO2. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się głównie osobom cierpiącym na alergie.