Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Tutaj kupisz bagażnik dachowy.

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne podczas urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć głównie o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom osłonę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem posiada opływową budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny przewóz rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem narty, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub klapie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Kontakt z firmą:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]