Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Sprawdź, gdzie zamówić aparat do presoterapii.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia stosują maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które wsuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory urządzenie uciska kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację chłonki. Istnieje sporo powodów do wypróbowania drenażu limfatycznego. To przede wszystkim zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania bądź jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Sporo opcji zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na progres tego sprzętu. Obecnie osoby cyklicznie korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, przy użyciu innowacyjnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz niezbyt ciężkie, więc bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. miażdżyca i stany zapalne, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]