Antena naziemna – prosta droga do oglądania telewizji

Więcej szczegółów o antenie telewizyjnej

W przeważającej większości domostw zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie był nieprzydatnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się także w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz proponują nam producenci, odznaczają się też świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielka oferta anten naziemnych sprawiła, że należy mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zastosować. Trzeba wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na szereg czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]