atrakcje w małopolsce, ciekawe miejsca w małopolsce

Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o godnych zobaczenia zabytkach oraz zbliżających się wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – potrzebne informacje oraz mapy

Żeby zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o pokazach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie odszukają galerie i zabytki, kempingi, motele i hotele, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Oprócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. urok miejscowego folkloru, trasy rowerowe czy zamek na Wawelu.

Proste rozmówki i katalog ambasad – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych górskich miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale również w m.in w języku hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj przydatna dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu w Polsce.

Kontakt z firmą:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego