Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

W tym miejscu sprawdzisz, komu zlecić usuwanie malware ze strony www.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym CMS-em, iż ilość sklepów i stron działających z jego użyciem szacuje się aktualnie na miliony. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania strony malware, konieczne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Obrazy na stronie zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Strona rozsyła niechcianą pocztę? Na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci adresów? A może logowanie jest niemożliwe? To zaledwie kilka z częstych oznak wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach potrzebne jest szybkie działanie, aby zidentyfikować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerskich należy zlecić specom od tego rodzaju działań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres wiedzy osób, które codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów na tym CMS-ie.

Usuwanie malware ze strony www – wnikliwe sprawdzenie plików i baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowy przegląd plików i baz danych strony. Badają kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, minimalizujące zagrożenie ponownej ataków. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zainfekowanie mogło spowodować włączenie strony do listy wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć także wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Odwrócenie wszelkich skutków ataku hakerskiego nie daje pewności, iż analogiczna sytuacja nie przydarzy się w późniejszym okresie, dlatego istotne jest okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]