Nowoczesna stacja czołowa

Dowiedz się więcej o stacji czołowej na https://www.telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to moduł, który wykorzystywany jest do rozprzestrzeniania sygnału tzw. kablówki. To kluczowy element, który skupia rozmaite urządzenia służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie urządzenia budują razem płynnie funkcjonującą całość. Sprawdźmy, z jakich części składa się stacja czołowa i w jakich miejscach zazwyczaj jest stosowana.

Stacja czołowa – prawidłowa transmisja sygnału telewizyjnego

Stacja czołowa stosowana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w apartamentowcach, pensjonatach, szpitalach oraz przez dostawców telewizji kablowej. Transmituje ona sygnał do poszczególnych odbiorników. Profesjonalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z kluczowych modułów wchodzących w skład stacji czołowej. Można ją sprawnie zaprogramować przy pomocy specjalnych aplikacji. W skład szafki wchodzą rozmaite moduły – na przykład DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – przetwarzanie różnych rodzajów sygnałów

Oddzielne komponenty dedykowane są do transmisji zróżnicowanych sygnałów, np. satelitarnych i MPEG2. Odbiór analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – pojawiają się nieprawidłowości w transmisji obrazu, a rozbudowa pochłania ogromne koszty. Większość części wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest także w odrębne porty USB, które pozwalają na dodanie dowolnej zawartości. Kompleksowy układ antenowy osiągamy dzięki połączeniu rozmaitych części.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]