Multiswitch kaskadowy – kiedy się go używa?

Jeśli chcesz kupić multiswitch kaskadowy, koniecznie wejdź na www.telmor.pl.

Instalacje telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja jest funkcjonalna, decyduje sporo czynników. Powinna rzecz jasna być niezawodna oraz gwarantować dużą jakość przesyłanych sygnałów, ale tak samo ważna jest opcja swobodnego jej powiększenia. Zrobienie nowych połączeń nie może wiązać się z koniecznością wykonywania złożonych prac – wskutek tego wszyscy odbiorcy nie mogliby przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, przez które skalowanie sieci okaże się łatwe i nieuciążliwe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest prawem.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie poszerzenie instalacji. Jest to boks z umieszczonymi na bokach gniazdami oraz złączami, do których podłączane są kable. Jeśli niezbędne jest poszerzenie sieci – na przykład wtedy, gdy nowy odbiorca wykupił usługę – wystarczy jedynie podłączyć nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne ilości złączy dla abonentów – najprostsze moduły tego typu mają osiem gniazd, jednak w sprzedaży dostępne są również multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 złączami.

Multiswitch – jak zastosować?

Jak nietrudno stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się rzecz jasna liczba wtyczek – dla niewielkich budynków może wynosić 8, ale w większych blokach należy rzecz jasna wykorzystać modele o wyższej ilości wejść. Bardzo istotna okazuje się także separacja pomiędzy wejściami a wyjściami – w ogromnym stopniu wpływa ona na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą 30 db. Będzie to istotne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]