Trafny wybór dla nowoczesnego domu – drzwi zewnętrzne drewniane

Dowiedz się więcej o drzwiach zewnętrznych drewnianych na www.oknostol.com.pl/drzwi-drewniane/drzwi-zewnetrzne-drewniane/.

Drzwi wejściowe pełnią wiele zadań – strzegą przed włamaniem, separują od hałasu docierającego z dworu oraz ochraniają mieszkanie przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Z jakiego powodu warto wybrać drewniane drzwi wejściowe? Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi wejściowe – komfort cieplny i solidność

Zakup drzwi zewnętrznych to jedna z najpoważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy inwestor. Drewniane drzwi zewnętrzne od lat cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoje właściwości oraz wytrzymałość. Ekologiczny materiał wygląda wspaniale i da się go wykończyć na wiele sposobów. Odpowiednio wykonane drewniane drzwi wejściowe charakteryzują się energooszczędnością i posiadają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż rachunki za ogrzewanie nie są zbyt wysokie, a mimo tego w pomieszczeniach panuje komfort cieplny. Wybierając drzwi do domu trzeba zwrócić uwagę na modele o przekroju 92 mm ewentualnie 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości dużym powodzeniem wyróżniają się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna trójwarstwowo klejonego – nie ulegają wypaczeniu i uszkodzeniom mechanicznym, więc wspaniale nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

A może drzwi drewniane dwuskrzydłowe na wymiar?

W sprzedaży można znaleźć również drzwi drewniane na wymiar, które są zalecane w przypadku niestandardowych otworów na drzwi. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to propozycja dla tych, którym zależy na niebanalnym designie. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, warto zlecić ich produkcję firmie, która wykonuje nietypowe wzory na zlecenie, a przy tym gwarantuje wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych można umieścić pięknie prezentujące się szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą też wybierać spośród wielu rodzajów szyldów. Prócz zalet estetycznych, należy również uwydatnić pozostałe atuty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Coraz częściej zaopatrzone są one w zabezpieczenia antywłamaniowe, w związku z tym ciężko je wyłamać. Gwarantuje to domownikom właściwe bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne posiadają także trzypunktowy zamek listwowy, a kupujący może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. Aby osłonić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, w trakcie ich produkcji wykorzystuje się środki impregnujące najwyższej jakości.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]